Archiwum
20/12/2010
Otwarty turniej tenisa stołowego
11-12-2010  w Wierzbicy Dolnej odbył się otwarty turniej tenisa stołowego dla dzieci i młodzieży. Na zaproszenie Stowarzyszenia Na Rzecz Rozwoju Miejscowości Wierzbica Dolna przyjechali dwaj zawodnicy Panowie Jarosław Tomicki oraz Tomasz Lewandowski , którzy wspólnie zaprezentowali swoje umiejętności wszystkim obecnym na turnieju nie lada atrakcją była możliwość  zagrania z mistrzami. Sama ich obecność była wielkim przeżyciem i dużą niespodzianką dla wszystkich uczestników turnieju. Zdjęcia z imprezy
Dariusz Polanowski

19/12/2010
II Festiwal Tenisa Stołowego
W Niemodlinie został rozegrany finał wojewódzki II Festiwalu Tenisa Stołowego. W turnieju wzięło udział 46 zawodniczek i zawodników. Został przeprowadzony systemem grupowo-pucharowym. Zawody przeprowadził sprawnie sędzia główny turnieju Zdzisław Grobelski. Gospodarze UKS Sokolik Niemodlin wszystkich uczestników ugościli gorącą herbatą oraz słodkimi wypiekami przygotowanymi przez rodziców dzieci członków sekcji. Dyplomy oraz nagrody ufundowane przez Polski Związek Tenisa Stołowego otrzymała trójka zawodników w każdej kategorii.
Czynnie w organizacji turnieju brali nowo wybrani radni miasta Niemodlina, a dyplomy i nagrody wręczał sam Burmistrz Mirosław Stankiewicz.
Komunikat i foto z turnieju
II OTK kadetek/ów i seniorek/rów
W Radzyniu Podlaskim oraz Zawierciu zostały rozegrane II Ogólnopolskie Turnieje Kwalifikacyjne w kategorii kadetek/tów i seniorek/rów. Bardzo dobrze zaprezentowały się podopieczne Pani Marty Lityńskiej Aleksandra Nowak (LZS Victoria Chróścice) oraz Julia Drzozga (KTS MOKSiR Zawadzkie). Julia Drzozga wygrała swoją grupę i w grze o wejście do pierwszej ósemki pokonała 4:2 Dagmarę Baranowską (LKS Lewrat Lubartów). Aleksandra Nowak w grupie zajęła 2 miejsce i o wejście do ósemki pokonała zawodniczkę Patrycję Wiechułę (MOSiR Mysłowice) 4:0. Los zrządził, że w spotkaniu o wejście do czwórki spotkały się nasze zawodniczki. Lepszą okazała się A.Nowak, która wygrała 4:1. W spotkaniu o finał przeciwniczką Oli była późniejsza tryumfatorka II OTK Aleksandra Falarz (LKS Brzostowianka Brzostek) z którą stoczyła zacięty pojedynek przegrywając 3:4. Ostatecznie została sklasyfikowana na miejscach 3-4 razem z inna Opolanką  Pauliną Knyszewską z Kędzierzyna obecnie reprezentującą Bronowiankę Kraków. Julia Drzozga została sklasyfikowana na miejscach 5-8. W turnieju startowała również Anna Gosztyła, która w grupie zajęła 4 miejsce i odpadła z dalszych gier. Również Szymon Budkiewicz (KTS Kłodnica Kędzierzyn Koźle) wygrał w grupie tylko 1 grę i podobnie jak A.Gosztyła odpadł z dalszej rywalizacji. O prawo gry w III OTK muszą walczyć w III WTK. Seniorki i seniorzy zagrali w Zawierciu i niestety nie mamy dobrych wiadomości. Zawiodły przede wszystkim seniorki zawodniczki AZS PWSZ Nysa Magdalenia Cichocka oraz Natalia Balińska, które nie splamiły swego konta choćby wygraniem jednego seta. II OTK wygrała wywodząca się z Zawadzkiego (wychowanka trenerki Marty Lityńskiej) Antonina Szymańska obecnie reprezentująca KS Bronowiankę Kraków. Po naukę pojechał Jędrzej Małolepszy (AZS PWSZ Nysa) Nie wygrał też żadnej gry jednak w grze z Patrykiem Jędrzejewskim (MOS Słoneczny Stok Białystok) wygrał 2 sety. Dla tego zawodnika jeszcze juniora jest to dobre przetarcie, które na pewno pomoże mu w rywalizacji w kategorii juniorów. W II OTK juniorów rozegranym w Brzegu Dolnym wspólnie z Tomaszem Gałązką (SKS LUKS Nysa) znaleźli się w grupie zawodników sklasyfikowanych na miejscach 9-12 i zapewnili sobie limit startu w III OTK.

16/12/2010
Mikołajki w Jełowej!!!
11.12.2010 r. w Jełowej odbył się Mikołajkowy Turniej Tenisa Stołowego. Udział w zawodach wzięło łącznie 48 zawodniczek i zawodników z okolicznych miejscowości. Po prawie sześciogodzinnych zmaganiach najlepsi w poszczególnych kategoriach zostali nagrodzeni pamiątkowymi dyplomami oraz medalami, a także otrzymali cenne nagrody rzeczowe. Każdy uczestnik turnieju - także ten przegrany - otrzymał drobną nagrodę niespodziankę. Organizatorzy zapewnili również dla każdego pączki i napoje. Turniej sprawnie prowadził i sędziował Jan Tobiasz z Korfantowa.
Gorące podziękowania dla sponsorów: Auto Lellek Opole , Kopol Szyby Opole , Stegu Sp. z o.o. Jełowa , Nadleśnictwo Turawa

WYNIKI              FOTO

13/12/2010
Komunikat
FINAŁ WOJEWÓDZKIEGO II OGÓLNOPOLSKIEGO FESTIWALU TENISA STOŁOWEWGO DZIECI

10/10/2010
Półfinał UKS
W Jastrzębiu Zdroju został rozegrany drużynowy półfinał Uczniowskich Klubów Sportowych. Z naszego okręgu startowały drużyny z UGKS Odra Brzeg oraz UKS Sokolik Niemodlin. Drużyna młodziczek UKS Sokolik Niemodlin w składzie Marta Kliś - Angelika Czech sprawiły miłą niespodziankę awansując do finału ogólnopolskiego. Drużyna zajęła 1 miejsce w grupie pokonując MUKS Jedynka Pszów 3:0 oraz UKS Żak Gierałtowiec 3:1. Finał zostanie rozegrany w dniach 27-28.11.w Pelplinie woj. pomorskie. W półfinale startowały również drużyny młodzików UGKS Odry Brzeg zajmując w grupie 3 miejsce. Drużyna grając w składzie Jędrzej Miarecki i Patryk Pastuszczak w swojej grupie przegrali z UKS Wolej Ruda Śl. 0:3 oraz UKS MLKS Śnieżnik Stronie Ślaskie 0:3. W kategorii żaczek drużyna UKS Sokolik zajęła w grupie 3 miejsce. Drużyna grała w składzie Karolina Holka oraz Karolina Janiak. Drużyna uległa drużynie KS Żak Gierałtowiec 1:3 i UKS Warcie Kostrzyn 0:3 oraz pokonała MUKS Jedynka Pszów 3:2. Lepiej spisała się drużyna żaczek UGKS Odra Brzeg zajmując w grupie 2 miejsce po pokonaniu ULKS Pławniowice 3:0 oraz porażce z UKS MLKS Śnieżnik Stronie Śląskie 0:3. Drużyna grała w składzie: Karolina Pastuszczak i Dominika Warzycha. W kategorii żaków zespół UGKS Odra Brzeg w składzie Paweł i Piotr Kuźmińscy pokonali ULKS Ursus ZOKiR Złotoryja 3:0 oraz przegrali MUKS Jedynka Pszów 1:3 zajmując 2 miejsce w grupie, które nie było premiowane awansem do finału.

19/10/2010
Komunikaty
Weryfikacja rozgrywek III ligi mężczyzn sezon 2010/2011 - I runda
Weryfikacja rozgrywek IV ligi mężczyzn sezon 2010/2011 - I runda
Weryfikacja rozgrywek V ligi mężczyzn sezon 2010/2011 - I runda

18/10/2010
I OTK juniorów/rek i młodzików/czek
W Gdański zostały rozegrane I Ogólnopolskie Turnieje Kwalifikacyjne juniorów, juniorek, młodzików i młodziczek. Najlepiej spisał się zawodnik AZS PWSZ Nysa Jędrzej Małolepszy, który został sklasyfikowany na 9 miejscu. Minimalnie gorsze bo 13 miejsce najął Tomasz Gałązka (SKS LUKS Nysa). W kategorii młodziczek nieźle spisała się Julia Wójcik (LZS Victoria Chróścice) sklasyfikowana na 15 miejscu. W kategorii juniorek nasze "opolskie" zawodniczki zajęły następujące miejsca: 24.Jessica Andraczek, 27.Aleksandra Nowak, 29.Sylwia Szlapa (wszystkie LZS Victoria Chróścice). W kategorii młodzików Patryk Gamrot (LZS Victoria Chróścice został sklasyfikowany na 25 miejscu, natomiast Wojciech Gabor (KTS MOKSiR Zawadzkie) na miejscu 38. W każdej kategorii startowało po 40 zawodników/czek. Limit startu w II OTK zapewnili sobie: J.Małolepszy, T.Gałązka, J.Wójcik oraz J.Andraczek. Szczegółowe wyniki na stronie www.pzts.pl

04/10/2010
Aleksandra Nowak w czołówce
W Radomsku został rozegrany I Ogólnopolski Turniej Kwalifikacyjny w kategorii kadetek, Bardzo dobrze zagrała podopieczna Marty Lityńskiej zawodniczka LZS Victorii Chróścice Aleksandra Nowak. Fazę grupową przeszła jak burza nie dając rywalkom żadnych szans. Pokonała kolejno, Martę Chrabąszcz (MKS Rokita Brzeg Dolny) 3:0 (5,10,8), Annę Gosztyłę (KTS MOKSiR Zawadzkie) 3:0 (3,2,8), Aleksandre Falarz (LKS Brzostowianka Brzostek) 3:1 (-14,3,7,8) oraz Paulinę Krzysiek (OSKiR Podwawelski Kraków) 3:0 (4,5,5). W turnieju głównym w pierwszej grze ograła Ewelinę Drewniany ((MKS Tarnovia Tarnów) 4:0 (3,2,12,1). W kolejnej grze spotkała się z Julią Drzozgą (KTS MOKSiR Zawadzkie) 4:0 (3,4,4,1). W spotkaniu o finał zmierzyła się z Natalia Bajor (KU AZS UE Wrocław) ulegając rywalce po bardzo zaciętym pojedynku 3:4 (8,-9, 8, -10, 11, -7, -6). Ostatecznie została sklasyfikowana na miejscach 3-4. Jak wynika z podanych wyżej wyników w turnieju startowały kolejne wychowanki Pani Marty Lityńskiej. Julia Drzozga z 3 miejsca w grupie zakwalifikowała się do turnieju głównego. Wygrała pierwszą grę z Joanną Kiedrowską (MRKS Gdańsk) 4:3 (10,9,-10,7,-5,-5,7). W kolejnej grze uległa wyraźnie z A.Nowak i została sklasyfikowana na miejscach 7-8. Trzecia startująca w turnieju zawodniczka Anna Gosztyła została sklasyfikowana na 28 miejscu i o prawo gry w kolejnym OTK będzie musiała walczyć w turnieju wojewódzkim.
Dobra postawa Magdaleny Cichockiej
W Nowej Rudzie rozegrany został I Ogólnopolski Turniej Kwalifikacyjny seniorek i seniorów. Powrót na polskie stoły Magdaleny Cichockiej (AZS PWSZ Nysa) należy uznać za udany. W grach grupowych pokonała Katarzynę Nowocin ((KS Spójnia Warszawa) 3:2 (2,-3,-8,3,9), Katarzynę Ślifirczyk (MKS Jedynka Łódź) 3:0 (9,8,7) oraz uległa Magdalenie Sikorskiej 1:3 (-5,-9,12,-9) i zajęła 2 miejsce w grupie dające prawo gry w turnieju pocieszenia o limit startu w II OTK. Szansę w pełni wykorzystała pokonując Martę Krajewską (GKTS Gdańsk) 3:0 (8,6,9) oraz Anitę Jaworską (LKTS Luboń) 3:1 (5,     -6,9,12) mając zapewniony start w II OTK bez potrzeby gry w turnieju wojewódzkim. W kategorii seniorów startował Jędrzej Małolepszy (AZS PWSZ Nysa) nie wygrywając żadnego pojedynku. Jednak sam start w gronie najlepszych pinpongistów w Polsce pozwoli na doskonalenie umiejętności tego aktualnie jeszcze juniora.

21/09/2010
Kwalifikacje do I Turnieju Ogólnopolskiego

       W Jastrzębiu Zdroju został rozegrany półfinałowy turniej kwalifikacyjny w kategoriach młodzieżowych do I OTK. W każdej kategorii startowało po 24 zawodniczek i zawodników z województw śląskiego, dolnośląskiego, lubuskiego oraz opolskiego. Awans na I Ogólnopolski Turniej Kwalifikacyjny wywalczyli podopieczni trenerki Marty Lityńskiej. W kategorii juniorek były to zawodniczki LZS Victorii Chróścice Sylwia Szlapa, Aleksandra Nowak oraz Jessica Andraczek. W kategorii młodzików prawo startu wywalczył Wojciech Gabor (KTS MOKSiR Zawadzkie).
Bez powodzenia zagrali pozostali zawodnicy i zawodniczki. W kategorii juniorów na miejscach 9-12 sklasyfikowani zostali: Mateusz Sitkiewicz (KTS Kłodnica Kędzierzyn Koźle) oraz Dawid Trojak (AZS PWSZ Nysa). W kategorii kadetów również w przedziale 9-12 uplasował się Konrad Kula (AZS PWSZ Nysa). W kategorii młodziczek na miejscach 7-8 sklasyfikowana została Nicole Zyzik (KTS MOKSiR Zawadzkie), a w przedziale 9-12 Magda Kozubek (LZS Victoria Chróścice). Nieźle zagrał również w kategorii młodzików zawodnik UKS MOS Opole Dawid Połoszczański plasując się na miejscach 7-8.
W I Ogólnopolskich Turniejach zagrają ponadto zawodnicy, którzy po sezonie 2009/2010 znaleźli się w gronie 16 najwyżej sklasyfikowanych:
W kategorii juniorów są to: Jędrzej Małolepszy (AZS PWSZ Nysa) 7 miejsce na liście PZTS oraz Tomasz Gałązka (SKS LUKS Nysa) 16 miejsce.
W kategorii kadetek prawo startu z listy mają: Aleksandra Nowak (LZS Victoria Chróścice - 7 miejsce), Julia Drzozga (KTS MOKSiR Zawadzkie - 9 miejsce) oraz Anna Gosztyła (KTS MOKSiR Zawadzkie - 14 miejsce).
W kategorii młodziczek w I OTK wystartuje Julia Wójcik (LZS Victoria Chróścice 13 miejsce na liście) oraz Patryk Gamrot (LZS Victoria Chróścice - 16 miejsce).
W sumie w I OTK z naszego województwa zagra 11 zawodników kategoriach młodzieżowych oraz zwycięzcy I WTK w kategorii seniorek Magdalena Cichocka (AZS PWSZ Nysa) oraz Jędrzej Małolepszy (AZS PWSZ Nysa). Sumując powyższe jest to niezły wynik co wcale nie oznacza, że mogłoby być lepiej.

18/09/2010
I WTK SENIORÓW I ŻAKÓW!

       W Nysie rozegrano I WTK seniorów i żaków. Wśród najmłodszych zwyciężyli faworyci: Julia Wójcik LZS Victoria Chróścice i Klaudiusz Krąpiec LUKS MGOKSiR Korfantów. Ciekawa rywalizacja przebiegała wśród seniorów. O ile finał kobiet był do przewidzenia, a zwycięstwo Magdaleny Cichockiej AZS PWSZ Nysa nad swoją koleżanką klubową Natalią Balicką 3:1również, to wśród seniorów zanotowaliśmy niespodziankę w postaci zwycięstwa juniora Jędrzeja Małolepszego AZS PWSZ Nysa nad  ogólnym faworytem Piotrem Bereziukiem STS LUKS Nysa 3:1. Trzecia lokata przypadła również nowej twarzy w naszym województwie Pawłowi Chudobie AZS PWSZ Nysa, który wygrał z Mateuszem Moczko LUKS MGOKSiR Korfantów. 
foto I WTK

14/09/2010
ZACIĘTE DERBY NA POCZĄTEK!

       Ruszyły rozgrywki II ligi kobiet, i już w pierwszej kolejce rozegrano derby Opolszczyzny pomiędzy drużynami LZS Victoria Chróścice i AZS PWSZ Nysa. Obie drużyny przystąpiły do rozgrywek wzmocnione w porównaniu z ubiegłorocznymi składami. Przed spotkaniem faworytkami były tenisistki z Nysy, jednak przy stole okazało się, że bliżej zwycięstwa były gospodynie gdyż prowadziły przed ostatnimi partiami 5-3. Liderki nyskich akademiczek uratowały remis swojej drużynie. W spotkaniu tym z bardzo dobrej strony pokazały się młode podopieczne Marty Lityńskiej. Obie nasze drużyny wspólnie z Cukrownikiem Chybie są faworytami do końcowego zwycięstwa w II lidze.        PROTOKÓŁ Z MECZU II  LIGI  KOBIET

14/09/2010
II GRAND PRIX AMATORÓW W TENISIE STOŁOWYM PRASZKA 2010   Komunikat organizacyjny

03/09/2010
MEDALE  NA AMP W CZĘSTOCHOWIE
       Z trzema medalami wrócili tenisiści stołowi AZS PWSZ  z Akademickich Mistrzostw Polski w Częstochowie. W imprezie wystartowało ponad sto zawodniczek i zawodników z czołowych klubów w Polsce. Najcenniejszy kruszec zdobyły nasze panie Natalia Balicka i Magdalena Cichocka(nowy nabytek naszego klubu), które w finale pokonały  Edytę Szabłowską i Ren Bingren AZS PWSIiP Łomża 3:1, natomiast w półfinale ograły zawodniczki ekstraklasy Darię Łuczakowską i Annę Janta-Lipińską AZS UE Wrocław 3:0. Ponadto brązowe medale zdobyli: Konrad Kula w kategorii kadetów oraz Dawid Trojak i Tomasz Skiba w kategorii juniorów. W imprezie wystartował również zawodnik LUKS MGOKSiR Korfantów Mateusz Moczko, który reprezentował Politechnikę Wrocław. Ogólnie występ naszych tenisistów należy uznać za udany ponieważ konkurencja, zwłaszcza wśród seniorów była duża.  Końcowe klasyfikacje

28/08/2010
Międzynarodowy Turniej w Jastrzębiu Zdroju
W Zawadzkiem odbyło się zgrupowanie kadry województwa w kategoriach młodzieżowych. W czasie trwania zgrupowania kadra wyjechała do Jastrzębia Zdroju na XXVIII Międzynarodowy Turniej Tenisa Stołowego "JKTS OPEN 2010 - PRO Satelite". Podopieczne/ni trenerki Marty Lityńskiej spisały się bardzo dobrze. W załączniku komplet wyników uzyskanych przez zawodniczki/ków kadry

01/09/2010
Obóz sportowy w Czechach...
W dniach 23-28.08 zawodnicy i zawodniczki Luks-u Korfantów wzięli udział w zgrupowaniu sportowym w czeskiej miejscowości Frydlant nad Ostravici. Przez 6 dni, wraz z grupą młodzieży czeskiej i słowackiej, nasi zawodnicy trenowali pod fachowym okiem Marii Hrachovej, Gabrieli Samrovej, Hanki Bartosovej, Pavla Ondracka oraz Vladimira Marsalka. Oprócz samego trenowania dla uczestników  przygotowano szereg atrakcji; kręgielnię, basen, wycieczkę w góry, a także turniej z pucharami i medalami, który uwieńczył ten kilkudniowy, wspaniale zorganizowany obóz.
Zarząd klubu Luks MGOKSiR Korfantów serdecznie dziękuje Pani Marii Hrachovej za zaproszenie i możliwość udziału w zgrupowaniu sportowym. Niepowtarzalna atmosfera i integracja pomiędzy zawodnikami różnych krajów skłania nas do zorganizowania podobnego przedsięwzięcia. Obóz
w Korfantowie odbędzie się już w czasie najbliższych ferii zimowych. Foto z obozu     
                                                                                                                                      aspp                                      

21/08/2010
Obóz w Korfantowie…
31 lipca w Korfantowie rozpoczął się obóz sportowy, w którym udział wzięło 34 zawodników i zawodniczek z Korfantowa, Wrocławia i z czeskiego Frydlandu. Zajęcia z młodzieżą odbywały się pod okiem trenerów: Piotra Bereziuka, Dariusza Szlubowskiego, Mariana Słodyka oraz wielokrotnej mistrzyni Europy Marii Hrachowej. Jest to już dziewiąty obóz zorganizowany w Korfantowie. Pod koniec sierpnia nasza ekipa będzie gościć w czeskim Frydlandzie, gdzie będzie trenować z zawodniczkami czeskiej ekstraklasy. Natomiast podczas najbliższych zimowych ferii będzie organizowane kolejne zgrupowanie sportowe, na które już serdecznie zapraszamy chętnych. Jednocześnie pragniemy podziękować Panu Ryszardowi Sztangierowi (firma Wojtpol) za udostępnienie profesjonalnej bazy treningowej oraz Miejskiemu Ośrodkowi Sportu i Rekreacji za pomoc w organizacji obozu. Uczestnicy obozu

Paweł Przeździecki

01/07/2010
Pingpongiści KTS "KŁODNICA"Kędzierzyn-Koźle grali w barazach o wejście do II ligi z v-ce mistrzem III ligi Śląskiej z drużyną "Skarbek" Tarnowskie Góry!!!
W pierwszym meczu na wyjeździe przegrali 9:1 (Jedyny punkt zdobył Filip Knyszewski pokonując Abramowicza!!!i znalezli się w trudnej sytuacji w meczu rewanżowym u siebie,tym bardziej,że nie zagrał podstawowy zawodnik Andrzej Adamski!!! Mecz rewanzowy w Kędzierzynie-Koźlu zakończył sie również zwycięstwem drużyny "Skarbek Tarnowskie góry 6:4 (Punkty dla KTS "Kłodnica" zdobyli Jarosław Taraszkiewicz-2,5 oraz Filip Knyszewski -1,5.Wynik mógł byc z powodzeniem odwrotny poniewaz szanse na zwycięstwo mieli Piotr Wilk w meczu ze Stawickim,który w 5 secie przegrał 19-17 oraz Szymon Budkiewicz,który przegrał z Jendrysikiem też 3:2.Również debel Wilk/Budkiewicz prowadząc 2:0 przegrał 3:2!!!W ostatni weekhend odbyły się w Jastrzębiu Zdroju Mistrzostwa Polski Weteranów,gdzie startowało kilku reprezentantów Opolszczyzny.Duży sukces odniósł Piotr Wilk KTS"Kłodnica Kędzierzyn-Koźle zdobywając brązowy medal w grze podwójnej kat.50-59 lat grając z Andrzejem Gniewkiem z Tarnowa. W grze pojedyńczej w kat.50-59 lat Piotr Wilk uplasował się na miejscu 25-32 przegrywając 3:2 z brazowym medalistą Pawłem Małkusem z Konina. W kat 40-49 wystapił Tobiasz Jan z Korfantowa i w grze poj zajął miejsce 25-32  
ze sportowym pozdrowieniem
Piotr Wilk KTS"KŁODNICA"

07/06/2010
SUKCES W PUCHARZE
Zawodniczki GKS Gorzovia Gorzów wygrały półfinałowy turniej Pucharu Polski w Nysie i awansowały do turnieju finałowego. Bardzo dobrze zaprezentowały się gospodynie turnieju zawodniczki AZS PWSZ Nysa wygrywając pierwszą grę z faworyzowaną drużyną MKSTS Polkowice (mimo iż przyjechała w składzie pierwszoligowym) 4:2 i awansując do finału zawodów, gdzie uległy GKS Gorzovii Gorzów 0:4. Naszym dziewczętom należą się duże brawa za walkę, a ciężar wzięły na siebie liderki drużyny Natalia Balicka i Wioleta Witkowska.
Wyniki:
GKS Gorzovia Gorzów - KU AZS AJD Częstochowa 4 : 0
AZS PWSZ Nysa - MKSTS Polkowice 4 : 2
Mecz o 3 miejsce:
MKSTS Polkowice - KU AZS AJD Częstochowa 4 : 3
Mecz o 1 miejsce:
GKS Gorzovia Gorzów - AZS PWSZ Nysa 4 : 0

01/06/2010
OTWARTY TURNIEJ O PUCHAR BURMISTRZA NYSY
Hana Bartosova i Jarosław Tomicki wygrali Turniej o Puchar Burmistrza Nysy zorganizowany z okazji "Dni Nysy". W zawodach wystartowało 53 mężczyzn i 16 kobiet. Najlepsze ósemki w poszczególnych kategoriach otrzymały nagrody pieniężne i rzeczowe, o które postarały się władze miasta oraz szefostwo PWSZ z kanclerzem Zbigniewem Szlempo na czele. Czołówka polskiej ekstraklasy ( ok. 20 zawodniczek i zawodników z najwyższej polskiej ligi) podkreślała znakomitą organizację i atmosferę podczas turnieju, obiecując ponowny przyjazd na następny turniej. Tylu zawodników i zawodniczek z najwyższej półki występujących podczas jednego turnieju Nysa jeszcze nie gościła.  wyniki

31/05/2010
Turniej w Avion
W dniach 20-23.05.2010 Ekipa z Korfantowa złożona z zawodników Korfantowa i Azs Nysa uczestniczyła w corocznym turnieju we Francji w Avion. W turnieju uczestniczyło 8 drużyn seniorów , i 5 drużyn seniorek.Turniej stał na wysokim sportowym poziomie, Nasza ekipa wypadła bardzo dobrze.Seniorzy zajeli drugie miejsce,a seniorki pierwsze. Atmosfery turnieju nie sposób opisać ,kto raz uczestniczył w tym turnieju ,chce tam wrócić.  wyniki

28/05/2010
IV Memoriał Andrzeja Grubby
Najlepszą zawodniczką uznano Karolinę Zając z PSP Dalachów.Najlepszym zawodnikiem Dawida Kałę ze zwycieskiej drużyny PSP Jemielnica        wyniki   
FOTO

27/05/2010
MINI OLIMPIC Games
26 maja 2010 r. o godz. 16.00 w sali SP w Chróścicach 
odbył się finał wojewódzki MINI OLIMPIC Games.

wyniki :    dziewczyny    chłopcy 

FOTO

12/05/2010
Puchar dla AZS PWSZ Nysa
       W Zawadzkiem został rozegrany finałowy turniej Pucharu Polski na szczeblu wojewódzkim.
Wystąpiły w nim drużyny AZS PWSZ Nysa, LZS Victoria Chróścice, KTS MOKSiR Zawadzkie oraz UKS Dalachów. W półfinale zwyciężyły faworytki. Spotkanie o 3 miejsce bez niespodzianek, wygrywa KTS MOKSiR Zawadzkie. Finał dostarczył wiele emocji. O zwycięstwie zadecydowała ostatnia partia w której Wioleta Witkowska ograła Aleksandrę Nowak 3:1. Poniżej szczegółowe wyniki

12/05/2010
Medal na Olimpiadzie Młodzieży
       W Ciechanowie w województwie mazowieckim odbyła się Ogólnopolska Olimpiada Młodzieży w tenisie stołowym. Bardzo dobrze zaprezentowała się drużyna LZS Victorii Chróścice grająca w składzie Sylwia Szlapa i Aleksandra Nowak. W rozgrywkach grupowych wygrały wszystkie spotkania pokonując kolejno: UKS TSSP 2 Oborniki 3:0, UMLKS Radomsko 3:1 oraz LUKS Chełmno 3:2. W półfinale uległy późniejszym wicemistrzyniom GLKS Nadarzyn 0:3. W meczu o 3 miejsce uległy 2:3 GKTS Gdańsk 2:3. Mistrzem została drużyna Bronowianki Kraków, która w finale pokonała GLKS Nadarzyn 3:2. Medale otrzymały cztery pierwsze drużyny. Jest to duży sukces podopiecznych trenerki Marty Lityńskiej.
       W grach indywidualnych nie było już tak dobrze. Sylwia Szlapa została sklasyfikowana na miejscach 13-16, Aleksandra Nowak 17-24 a Julia Drzozga (KTS MOKSiR Zawadzkie) 25-32. W grze podwójnej S.Szlapa-A.Nowak uplasowały się na miejscach 5-8, natomiast J.Drzozga w parze z Patrycją Paszek (Silesia Miechowice) zostały sklasyfikowane na miejscach 9-16. W grach mieszanych nasze dziewczyny zajęły następujące miejsca:
Aleksandra Nowak w parze z Przemysławem Kwaszyńskim (GLKS Orlęta Krosnowice)  9-16, Julia Drzozga z Mateuszem Giełażynem (GKS Tęcza Nowa Wieś) i S.Szlapa w parze z Piotrem Maruszakiem (KST Elektryk Toruń) na miejscach 17-32.
       Województwo opolskie zostało sklasyfikowane na miejscu 12, natomiast LZS Victoria Chróścice w klasyfikacji klubów na wysokim 12 miejscu na 52 sklasyfikowane kluby.
05/05/2010
Turniej o kasę w Nysie!!
Z okazji Dni Nysy w niedzielę 30 maja 2010 odbędzie się Otwarty Turniej Tenisa Stołowego o Puchar Burmistrza miasta Nysa . Pula nagród wynosi 10000zł. W imprezie udział potwierdzili min. Jarosław Tomicki, Tomasz Lewandowski, Magdalena Sikorska, Natalia Balicka i inni.

04/05/2010
Wyniki 7 Turnieju Tenisa Stołowego o Puchar Rektora PWSZ Nysa >>
Marek Skiba wygrał 7 Turniej Tenisa Stołowego o Puchar Rektora PWSZ Nysa. W zawodach wystartowało 35 zawodników.

04/05/2010
I LIGA - JESZCZE NIE TERAZ
Nie udało się tenisistkom stołowym AZS PWSZ wygrać barażu z GKS Gorzovią II w walce o awans do I ligi. W meczu rewanżowym na własnym terenie uległy swoim przeciwniczkom w takim samym stosunku jak w Gorzowie 3:7. Dwa punkty zdobyła Natalia Balicka a jeden Izabela Krawczyk. To jednak było zbyt mało na bardziej wyrównaną ekipę Gorzovii. By być pewnym awansu w przyszłym sezonie niezbędne są wzmocnienia. Niezależnie od braku awansu należą się dziewczętom pochwały za miniony sezon.
Wyniki :
AZS PWSZ Nysa: Natalia Balicka(2), Izabela Krawczyk(1), Wioleta Witkowska, Beata Łacny, Paulina Poźniak, Joanna Kopeć
GKS Gorzovia Gorzów II: Dominika Fertikowska(2,5), Agnieszka Maluszczak(1,5), Anna Kowal(1,5), Beata Wyrwicka(1,5)

20/04/2010
VII turniej "Pierwszy krok" - Strzelin 19.04.2010  Wyniki        po turniejach

16/04/2010
10 .04.2010 w Korfantowie  odbył się  5 Jubileuszowy  Międzynarodowy Turniej w Tenisie Stołowym .W turnieju uczestniczyło 110 zawodników z Czech Francji Belgii i Polski. Turniej stał na  wysokim poziomie  sportowym        Wyniki
06/04/2010
Medal Wiolety Witkowskiej
W Ostródzie zostały rozegrane Indywidualne Młodzieżowe Mistrzostwa Polski. Po medalu Natalii Balickiej w seniorskich mistrzostwach Polski, kolejny sukces zanotowała reprezentantka AZS PWSZ Nysa Wioleta Witkowska. W grze podwójnej w parze z reprezentantką GKS Gorzovia Gorzów Wlkp. Agnieszką Maluszczak zdobyła brązowy medal. Również indywidualnie spisała się dobrze zajmując 9 miejsce. Na miejscach 5-8 została sklasyfikowana para Mateusz Moczko (LUKS MGOKSiR Korfantów) - Kamil Michalik (BISTS Bielsko Biała).

06/04/2010
Awans do Mistrzostw Polski
W Brzegu Dolnym odbył się III Ogólnopolski Turniej Klasyfikacyjny juniorek i juniorów. Wystartowały w nich zawodniczki LZS Victoria Chróścice Jesica Andraczek i Sylwia Szlapa oraz Tomasz Gałązka (SKS LUKS Nysa). Bardzo dobrze w eliminacjach grupowych zagrała J.Andraczek wygrywając 3 gry i z 1 miejsca w grupie  awansowała do dalszych gier. W turnieju dodatkowym przegrała swoje gry i została sklasyfikowana na 25 miejscu. Wynik ten pozwolił jej na uzyskanie awansu do Indywidualnych Mistrzostw Polski, które w miesiącu maju odbędą się w Lidzbarku Warmińskim. Na 26 miejscu sklasyfikowany został Tomasz Gałązka, a Sylwia Szlapa zajęła 32 miejsce.

06/04/2010
Sukces Julii Wójcik
W Gdańsku został rozegrany XXVII Turniej o Puchar Przeglądu Sportowego i PZTS. Bardzo dobrze zaprezentowały się zawodniczki naszego województwa. Cała startująca trójka w eliminacja grupowych znalazła się w czołówce. Julia Wójcik i Magda Kozubek wygrały wszystkie swoje mecze i zajęły w grupie pierwsze miejsca. Również Małgorzata Kała spisała się dobrze wygrywając 3 gry i z jedną porażką zajęła 2 miejsce w grupie. W grach pucharowych bardzo dobrze wypadła Julia Wójcik kwalifikując się do półfinału przegrywając z późniejszą zwyciężczynią turnieju  Angeliką Janik (OSKiR Kraków). W spotkaniu o 3 miejsce uległa Karolinie Januś (MOSiR Tychy). Została powołana na specjalne zgrupowanie dla uzdolnionej młodzieży, które w dniach 2-13.07.2010 odbędzie się w Gdańsku. Magda Kozubek zajęła 10 miejsce, a Małgorzata Kała została sklasyfikowana na miejscach 13-16 w 48 osobowej stawce rywalek. Słabiej spisali się chłopcy. Klaudiusz Krapiec (LUKS MGOKSiR Korfantów) został sklasyfikowany na miejscach 37-40, a bracia Piotr i Paweł Kuźmińscy(UGKS Odra Brzeg) na miejscach 41-48.

21/03/2010
TURNIEJ O PUCHAR REKTORA PWSZ
Marek Skiba wygrał 6 Turniej o Puchar Rektora PWSZ Nysa. W zawodach wystartowało 46 zawodniczek i zawodników.
Wyniki      

07/03/2010
SREBRNA NATALIA !
       Natalia Balicka została vicemistrzynią Polski Seniorek w grze mieszanej na  rozgrywanych w Sosnowcu Mistrzostwach Polski w Tenisie Stołowym. Zawodniczka AZS PWSZ Nysa w parze z Karolem Szarmachem MLKS Ostródzianka Ostróda znakomicie spisała się w drugim dniu zawodów. Duet ten pokonał kolejno wyżej od siebie notowanych rywali : Prus-Strowski/Olendzka 3:0, Perek/Pastor 3:1 oraz w walce o wejście do strefy medalowej parę Żabski/Maluszczak 3:0 i w półfinale Krzysztofa Kaczmarka i Darię Łuczakowską 3:1 zapewniając sobie srebrny medal.
W finale po pasjonującym pojedynku ulegli reprezentantom Polski Danielowi Górakowi i Xu Jie 1:3 ( 15/13; 9/11; 13/15; 10/12). Natalia Balicka jako jedyna medalistka Mistrzostw Polski reprezentowała barwy drużyny 2-go ligowej. Pozostali medaliści to reprezentanci klubów ekstraklasy i 1-szej ligi. Medal zdobyty przez naszą zawodniczkę jest pierwszym od połowy lat dziewięćdziesiątych XX wieku zdobyty przez reprezentanta Opolszczyzny na Mistrzostwach Polski Seniorów. BRAWO NATALIA!!!
       Pierwszy dzień MP nie był tak udany dla naszych reprezentantów ( oprócz Balickiej nasze barwy reprezentowali Jessica Andraczek KTS MOKSiR Zawadzkie i  Adrian Jankowiecki LUKS MGOKSiR Korfantów), gdyż przegrali swe pierwsze pojedynki w grach pojedynczych, natomiast w grze podwójnej Balicka wspólnie z Sylwią Wandachowicz Chrobry Międzyzdroje uplasowała się w przedziale 9-16, podobnie jak Adrian Jankowiecki wspólnie z Miłoszem Przybylikiem.
wyniki

13/02/2010
PUCHAR POLSKI DLA NOWOGAMES NYSA
SKS LUKS NOWOGAMES NYSA - TRO MEDIA LUKS MGOKSiR KORFANTÓW 4-2

Suchy Mieczysław 1,5                 Urbański Tomasz
Rudy Artur                                  Jankowiecki Adrian 2
Szlubowski Dariusz 2                   Moczko Mateusz
Zenowicz Piotr                             Kasperowicz Jerzy
Gałązka Tomasz 0,5                    Sinicki Maciej
                                                    Tobiasz Wojciech
Sędzia meczu: Stanisław Wierzbanowski
Suchy - Urbański 3-0 (12-10,11-9,11-9)
Rudy - Jankowiecki 1-3 ( 11-6,9-11,9-11,9-11) Szlubowski - Moczko 3-1 ( 11-5,8-11,11-9,11-6) Suchy , Gałązka - Jankowiecki ,Urbański 3-2 ( 6-11,12-10,9-11,11-7. 5-11) Suchy - Jankowiecki 1-3( 7-11,6-11,12-10,10-12) Szlubowski - Urbański 3-0 (13-11,11-7,11-2)

W finale Pucharu Polski na szczeblu województwa zmierzyły się dwie najlepsze opolskie drużyny TRO MEDIA LUKS MGOKSiR Korfantów oraz SKS LUKS NOWOGAMES NYSA. W pierwszej grze to zawodnik z Nysy Suchy pokonuje Urbańskiego 3-0 otwierając mecz. Po trzech grach indywidualnych 2-1 prowadzi Nowogames Nysa Rudy ulega Janowieckiemu ale Szlubowski okazuje się lepszy w pojedynku z Moczko. O losach meczu zadecydowała gra deblowa w której to Nysanie pokonują swoich rywali w pięciu setach. 3-1 dla Nowogames Nysa. Kiedy w kolejnej grze lider Korfantowa Jankowiecki wygrywa z Suchym nadzieja na korzystny wynik w tym, meczu ożyła . Lecz  decydujący punkt w meczu zdobywa Szlubowski po zwycięstwie z Urbański i to drużyna NOWOGAMES NYSA wygrywa w stosunku 4-2.
Historyczny Puchar Polski wędruje do Nysy.

19/01/2010
W Nysie rozegrano  1 turniej II Edycji o Puchar Rektora PWSZ.
W zawodach wzięło udział 57 uczestników. Kolejny turniej z tego cyklu odbędzie się 31 stycznia 2010.
Wyniki


17/01/2010
Komunikaty z III WTK seniorek i seniorów  >> 

17/01/2010
Komunikaty z IV Turnieju Szkolnego oraz po 4 turniejach >>

23/12/2009
W drodze na Olimpiadę Młodzieży
W dniach 18-20.12.09 w Nadarzynie  odbył się II Ogólnopolski Turniej Kwalifikacyjny kadetek i kadetów. Nasze województwo reprezentowały 4 zawodniczki: Sylwia Szlapa, Aleksandra Nowak (obie LZS Victoria Chróścice) oraz zawodniczki MOKSIR Zawadzkie Julia Drzozga i Anna Gosztyła. Kadetów reprezentował zawodnik Jarosław Franczyk (UGKS Odra Brzeg).Biorąc Dobrze spisały się  S.Szlapa, A.Nowak i J.Drzozga zapewniając sobie limit startu w III OTK. Również dzielnie walczyła A.Gosztyła pokonując w pierwszej rundzie zawodniczkę Aleksandrę Falarz (LKS Brzostowaianka Brzostek)  ubiegłoroczną medalistkę  Pucharu Polski młodziczek. Dla Ani był to pierwszy start na arenie ogólnopolskiej w kategorii kadetek.  S.Szlapa i J. Drzozga trafiły do tej samej 5 osobowej grupy. Była to bardzo silna grupa. Zawodniczka Marta Krajewska (GKTS Gdańsk) została zwyciężczynią II OTK a Sylwia Pawlak (Bronowianka Kraków) uplasowała się na 3 miejscu. Mając na uwadze uzyskane wyniki w I i II OTK, drużyny LZS Victorii Chróścice oraz KTS MOKSiR Zawadzkie mają szanse na udział w Ogólnopolskiej Olimpiadzie Młodzieży bez konieczności startu w półfinałach. Jarosław Franczyk walczył dzielnie jednak brak ogrania w takich turniejach nie pozwolił mu na uzyskanie lepszego wyniku. Jest wielka szansa na start w OOM w turnieju indywidualnym aż 4 zawodniczek czego do tej pory w historii nie było. Aby te marzenia się spełniły potrzebny jest dobry wynik w III Ogólnopolskim Turnieju Kwalifikacyjnym. 

                                                               Trenerka kadry Wojewódzkiej
                                                                       Marta Lityńska

13/12/2009
III Turniej Młodzieży Szkół Podstawowych i Gimnazjum >>

11/12/2009
II Turniej Tenisa Stołowego o Puchar Rektora PWSZ w Nysie  >>

08/12/2009
Turniej "Pierwszy krok" - Strzelin 07.12.2009 wyniki        po turniejach

05/12/2009
I RUNDA PUCHARU POLSKI kom 24/09/10

03/12/2009
Festiwal Tenisa Stołowego wyniki kom 54/09/10

02/12/2009
Puchar Polski szczebel wojewódzki sezon 2009/2010 kom 24/09/10

30/11/2009
I OTK weteranów
W dniach 20-22.11.2009 w Jastrzebiu odbył się I OTK weteranów. Najlepiej spisał się Piotr Wilk z KTS Kłodnica który w swojej kategorii wiekowej tj.50-59 zajął 5 miejsce wcześniej wygrywając swoją grupę eliminacyjną. W tej samej kategorii wiekowej Lesław Helbin z Nysy zajął 6 miejsce w grupie.
W kategorii 40-49 wystąpili reprezentanci LUKS MGOKSiR Korfantów Jan Tobiasz który zajął 3 m-ce w grupie oraz Fryderyk Coppin który zajął 4 m-ce w grupie. W Kategorii powyżej 75 lat Zbigniew Jankowski z Nysy zajął 5 m-ce w końcowej kalsyfikacji.
I OTK weteranów cieszył się dużą frekwencją.

18/11/2009
Wyniki trzeciego turnieju "Pierwszy krok" - Niemodlin 17.11.2009
Klasyfikacja po turniejach

27/10/2009
Wyniki drugiego turnieju "Pierwszy krok" >>

17/10/2009
Brawo Sylwia
W Radomsku trwa I Ogólnopolski Turniej Kwalifikacyjny kadetek. W turnieju startują trzy podopieczne Marty Lityńskiej. Start należy uznać za bardzo udany. Sylwia Szlapa (Victoria Chróścice) w fazie grupowej I kategorii wygrała tylko 1 grę z Sabiną Żołnierczakiewicz (UKTSLubsko) i o prawo dalszej gry musiała walczyć w turnieju dodatkowym w którym po zwycięstwie w swoich grupach II kategorii zagrały Aleksandra Nowak (Victoria Chróścice) oraz Julia Drzozga (KTS MOKSiR Zawadzkie)
W I rundzie turnieju dodatkowego cała trójka  wygrała swoje gry i zapewniła sobie limit na II OTK.
W grach o wejście do turnieju głównego (16-stki) Aleksandra Nowak uległa 1:3 (-2, 6, -8, -4) Zuzannie Chrulskiej (LKS Brzostowianka Brzostek), natomiast Sylwia Szlapa o wejście do 16-tki stoczyła zacięty pojedynek z Julia Drzozgą wygrywając 3::2 (7, -8, -9, 8, 8). W pierwszym niedzielnym pojedynku spotka się z zawodniczką KKS Sygnał Lublin Natalią Cięszczyk.

W Nowej Rudzie trwa natomiast I OTK seniorek/rów. Nasi reprezentanci Wioleta Witkowska (AZS PWSZ Nysa) gorszym stosunkiem setów zajęła 4 miejsce w grupie i odpadła z dalszych gier.
Również Mieczysław Suchy (SKS LUKS Nysa) nie zakwalifikował się do dalszych gier choć stoczył bardzo wyrównane pojedynki w swojej grupie przegrywając 2 partie po 2:3.
Starują ligi juniorów
I liga - 24.10.2009 r. (sobota) godz. 10.00 Hala MOKSiR Zawadzkie - zob. kom. 20/09/10
II liga - 24.10.2009 r. (sobota) godz. 10.00 Sala PSP nr 1 Chróścice  - zob.  kom 21/09/10
III liga z uwagi na start tylko 8 drużyn I turniej rozegra w terminie II rundy I i II ligi juniorów

12/10/2009
OTK MŁODZIKÓW I JUNIORÓW
W Gdańsku rozegrano I OTK młodzików i juniorów. Nasze województwo reprezentowały 3 zawodniczki i 2 zawodników. W turnieju młodziczek Julia Wójcik LZS Victoria Chróścice po walce przegrała wszystkie pojedynki w grupie, wśród młodzików startujący w I kategorii Szymon Budkiewicz KTS Kłodnica i Mateusz Adamski MMKS Kędz-Koźle wygrali po jednej grze w grupie i w turnieju dodatkowym walczyli o pozostanie na następny OTK. W bezpośrednim pojedynku lepszy okazał się M.Adamski, utrzymując się na II OTK. Wśród juniorek bliska awansu z grupy była Jessica Andraczek LZS Victoria Chróścice, która wygrała 2 pojedynki, lecz to pozwoliło jej zająć tylko 3 miejsce w grupie. Ola Nowak LZS Victoria Chróścice była również bliska utrzymania się i wygrała dwa mecze lecz różnica setów nie pozwoliła jej na to - trzy zawodniczki miały po 2 pnkt. zajęła 4 miejsce w grupie.
Komplet wyników znajduje się na stronie www.pzts.pl.

26/09/2009
Zmiany
Z uwagi na wycofanie się z rozgrywek IV ligi drużyny LZS Racławiczki, w jej miejsce dokooptowana  została drużyna LZS Polonia Karłowice. Tym samym V liga składa sie z 10 drużyn.
Znowelizowany terminarz  IV LIGA     V LIGA

22/09/2009
Zmiany w V lidze.
Drużyna MMKS Kędzierzyn Koźle swoje mecze jako gospodarz rozgrywa w czwartki o godz. 17.30
Z rozgrywek V ligi wycofała sie drużyna LZS Sokół Ptakowice, drużyny grające z tym zespołem pauzują.
poprawiony terminarz

15/09/2009
Turniej "Pierwszy krok" - Nysa - 14.09.2009r. >>

29/06/2009
Mistrzostwa Polski LZS
       Srebro Aleksandry Nowak i Puchar za 3m dla VICTORII Chróścice. W Czarnkowie 26-28.06.09 odbyły się Mistrzostwa Polski LZS
Kadra województwa wystąpiła w składzie: T.Kolanko,W.Tobiasz.K.Pawlaczyk,J.Ratuszny,A.Wotzko, J.Andraczek, S. Szlapa,D.Hajka, M. Pamuła, Ł.Cer,A.Nowak,P.Knyszewska,P, Kierzek,W.Głuszek, M.Kozubek,P.Gamrot.Udany był  występ naszej drużyny-6m.Każdy zawodnik wniósł swój wkład do tego sukcesu,ale najlepsze wyniki osiągneli:
A Nowak-2m.,J.Andraczek i P.Knyszewska-4m.,S. Szlapa-7-8.Bardzo dobrą gre zaprezentowali juniorzy T Kolanko 5-6m.,W. Tobiasz i K.Pawlaczyk  9-12m.Najlepszy nasz młodzik W.Głuszek uplasował się na m.13-16.           
1 I 2 I 3 I 4 I 5