enfrplISO 9001:2015 ISO 13485 SA 8000
enfrplISO 9001:2015 ISO 13485 SA 8000

HISTORIA & DOŚWIADCZENIE

Firma Fab-Style rozpoczęła swoją działalność w roku 1998 w Niemodlinie- małym miasteczku położonym w województwie opolskim.Od początku współpracowała z takimi Klientami jak np. Decathlon, czy Promod. Wówczas zajmowała się głównie tworzeniem wyrobów z neoprenu oraz dzianiny, a produkcja skierowana była przeważnie na rynek francuski.W okresie tym nastąpił dynamiczny rozwój Spółki, dzięki czemu do roku 2007 liczba zatrudnionych osób wzrosła z 7 do 100 pracowników. Bardzo szybko rozwijała się również sieć naszych partnerów biznesowych. W roku 2008 było ich już 27 i pochodzili z różnych krajów Europy.Firma produkowała ponad milion sztuk wyrobów rocznie. Stale rozwijała wachlarz swoich usług, zapewniając klientom bogatą i różnorodną ofertę.

W roku 2008 siedziba Fab-Style została przeniesiona do Tułowic sąsiadujących z Niemodlinem, gdzie znajduje siędo dnia dzisiejszego. Wówczas Firma wprowadziła system zarządzania „Lean Management”, pozwalający na optymalizację oraz zwiększanie wydajności pracy, a także na wprowadzanie nowych metod zarządzania jakością. System ten jest stale rozwijany i stosowany z powodzeniem do dziś.Powyższe zmiany pozwoliły także na dalszą ekspansję naszej działalności na rynki zagraniczne, w szczególności niemiecki, belgijski, holenderski oraz szwajcarski.

W roku 2011 postanowiliśmy uruchomić swoją własną markę odzieżową „100% Femme”.

2015 rok przyniósł reorganizację naszej produkcji z kierunku tekstylnego, w stronę specjalizacji w produkcji wyrobów wymagających innego podejścia projektowego. Wówczas zdecydowaliśmy się skupić na produkcji między innymi wyrobów ortopedycznych, a nasze Biuro Konstrukcyjne stale ulegało dalszej profesjonalizacji.

Potwierdzeniem naszego rozwoju jest szereg nagród, które zdobywaliśmy począwszy od roku 2014. Zobacz nasze osiągnięcia – link ( link do zakładki Nagrody i Wyróżnienia).

Obecnie firma Fab-Syle produkuje odzież medyczną na sale operacyjne, wyroby antyalergiczne, wyroby BHP. Wszystkie te produkty powstają w obrębie naszych własnych marek- FAB-MED, FAB-ALLERGIC i FAB-SAFE. Posiadamy certyfikat ISO 9001: 2015 i kierujemy się Zasadami Odpowiedzialności Społecznej.

Nasze pierwsze wyroby medyczne będą gotowe już 1 stycznia 2020 roku. Planujemy wówczas przekazać deklarację zgodności Urzędowi Rejestracji Produktów Leczniczych, Wyrobów Medycznych i Produktów Biobójczych. Odnośnie ISO 13485:2016 pierwszy audyt zaplanowany jest na pierwszą połowę stycznia 2021 roku, a więc certyfikację zdobędziemy w połowie lutego 2021 roku.

Fab-Style w swojej historii posiada szeroką oraz różnorodną gamę produkowanych wyrobów. Są to między innymi:

  • odzież damska,
  • odzież dla kaskaderów,
  • odzież dziecięca,
  • akcesoria dla dzieci,
  • odzież fitness,
  • akcesoria dla koni,
  • wyroby ortopedyczne,
  • akcesoria dla przemysłu samochodowego,
  • pokrowce do materacy.

 

Stale wierzymy, że stać nas na więcej.  Niezmiennie kierujemy się zasadą „Quality First!”.